PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3324 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

Krótkofalarska Jesień na Pogórzu - podsumowanie
Opcje newsa
Krótkofalarska Jesień na Pogórzu (Jodłówka Tuchowska)Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2011 czyli Jodłówka Tuchowska - już za nami.

Już po raz 26-ty w drugi weekend września w Jodłówce Tuchowskiej, odbyło się coroczne spotkanie pod hasłem "Krótkofalarska Jesień na Pogórzu". Podstawowym celem spotkania to rozliczenie Zawodów Tarnowskich i wypoczynek W tym roku było również podobnie.
Już od piątku na przemienniku tarnowskim panował spory ruch. Koledzy zmierzający na spotkanie prowadzili rozmowy informując się nawzajem o trasie dojazdu. Na miejscu trwało przygotowywanie na przyjęcie gości. Rozwieszone zostały anteny i ruszyła radiostacja.
Mimo kapryśnej przez cały tydzień pogody, przybywało coraz więcej gości. A już piątek okazał się być łaskawym i przestało wiać i padać. Trwający ciągły ruch na terenie Ośrodka nie pozwolił wcześnie położyć się spać. Już dobrze po północy na Ośrodku zrobiło się cicho.

W sobotę od rana, na boisku szkolnym zaadaptowanym na parking, gromadziło się coraz więcej samochodów naszych gości. Na przybywające samochody brakło miejsca. Trzeba było parkować na poboczu drogi dojazdowej, na bocznych polnych dróżkach. Przybyli reprezentanci prawie z całej Polski. Rozpoczęła się giełda sprzętu i niekończące się pogaduchy nie tylko koleżanek i kolegów ale także osób im towarzyszących.
O godzinie 12.00, chętni uczestnicy spotkania, spotkali się przed wejściem do szkoły by stanąć do wspólnego zdjęcia.
O godzinie 13-tej obiad.
I tym razem kuchnia wydała sporą ilość bo ponad 150 smacznych posiłków.
Następnie oficjalna część spotkania.
Część oficjalną rozpoczął Prezes naszego Oddziału - Zbyszek SP9IEK. Witając, podziękował wszystkim za liczne przybycie i minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego rok temu
Kolegi Jacka SP9AKD, a później zabrał głos Wiesiek SQ5ABG - Zastępca Członka Prezydium ZG PZK, przedstawiając bieżące sprawy i kierunki działania PZK. Następnie wraz z naszym przedstawicielem i członkiem ZG PZK Jackiem SP9RPW wręczyli OH wyróżnionym członkom tarnowskiego OT: Złotą Odznakę Honorową PZK kol. Janusz Banaś - SP9LAS, oraz OH kolegom: Stanisław Celler - SP9DAP, Wiesław Ogrodny - SP9FPP, Waldemar Pisarczyk - SP9MZX, Jacek Ramian - SP9RPW, Marek Limanówka - SP9UML, Marek Nosek - SP9VRY, Stanisław Kozłowski - SQ9AOR.
Kolejnym punktem części oficjalnej to podsumowanie Zawodów Tarnowskich. Przewodniczący Komisji Zawodów Tarnowskich - Janek SP9LAS, omówił wyniki i wręczył laureatom zdobyte w zawodach trofea. Później rozlosowane zostały różne gadżety w śród obecnych na sali uczestników oficjalnej części spotkania. Fundatorami gadżetów byli: Janusz SP9JZT oraz Jacek SP9RPW

Jak na "Jodłówkowe" spotkanie przystało, swoją obecnością zaszczycili nas także miedzy innymi: Redaktor Naczelny RBI - Kol. Jurek SP5BLD, Delegat i Członek ZG PZK, przedstawiciel OT PZK nr 12 - Kol. Janek SP9BRP, Prezes OT PZK nr 05, Kol. Wiesiek SP8NFZ, duża grupa Kolegów Ostrowca Świętokrzyskiego, z Bochni - z Klubu PZK CQMBO SP9PBB, z Dębicy SP9KKM i Stowarzyszenia DELTA - koledzy ci odsługiwali recepcję spotkania drukując jednocześnie pamiątkowe identyfikatory - a także stały bywalec naszych spotkań Olek SP6RPY
i Henryk SP8RJF, oraz inni nie wymienieni Koleżanki i Koledzy w większości z południowej Polski. Byli też Koledzy ze Słowacji oraz z Holandii Kol. Frits PA0F, i wiele osób towarzyszących przybyłym krótkofalowcom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Część oficjalną zakończył Prezes naszego OT - Zbyszek SP9IEK zapraszając wszystkich
na wspólne ognisko.
Posiedzenie przy ognisku i śpiewanie przy akompaniamencie gitary trwało
do późnych godzin wieczornych. Opowieści i pogaduchy wydawały się nie mieć końca.
Szybko też znikała zawartość słynnego tu już "kociołka" w wykonaniu Kol. Krzyśka SQ9MUO.

W niedzielę po śniadaniu zabraliśmy się do pracy związanej z demontażem sprzętu
i oddaniem obiektu, a przebywający jeszcze na terenie ośrodka goście, trochę smętnie spoglądali na nasze czynności. Tak, co dobre zbyt szybko się kończy. Mamy nadzieję, że tak właśnie myśleli.
Szacujemy, że odwiedziło nasze spotkanie około 250 - 280 osób.
Pamiątkowa lista uczestników spotkania zakończyła się nr 197. Dziękujemy wszystkim wpisującym się na tę pamiątkową listę.

Za gościnne miejsce dla naszego spotkania, odbytego tu po raz kolejny, serdecznie dziękujemy Kierownictwu Ośrodka DWD oraz Dyrekcji Szkoły w Jodłówce Tuchowskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową - http://sp9pta.w.interia.pl

Serdecznie zapraszamy znowu za rok.
Do zobaczenia!

Vy 73. Stanisław sq9aor
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,464,795 Unikalnych wizyt