PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3413 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 02/2019 z dnia 09.01.2019
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców news: Ikonka_PDF_50px.jpg
NR 02/2019 z dnia 09 stycznia 2019 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową.

I. Sprawy organizacyjne

II. Wydarzenia

1. WOSP i krótkofalowcy

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kluby Praskiego Oddziału Terenowego PZK zapraszają do Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. Od godz. 11:00 do 18:00 będzie aktywna stacja okolicznościowa SN19WOSP. Serdecznie zapraszamy do łączności i wspólnego grania. SIEMA!

Info. Monika SQ5KWH

2. Zebranie sprawozdawcze Wirtualnego Oddziału Terenowego PZK (OT73)

Zebranie odbyło się w dniu 30.12.2018 r. To trochę nietypowy termin, a jednocześnie biorąc pod uwagę, że dzisiaj w OT PZK występuje dywersyfikacja terytorialna członków frekwencja na zebraniu nie mogła być wysoka.
Zebranie sprawozdawcze OT PZK zwoływane jest głównie z powodu kryteriów statutowych. Jeżeli w trakcie kadencji władz OT PZK nie występują problemy, zwłaszcza problemy organizacyjne to można dojść do wniosku, że tego typu "WZC" jest niepotrzebne. Statut PZK określa zwołanie zebrania sprawozdawczego w okresie kadencji "co najmniej raz". Jak to się mówi "mus, to mus". W drugim terminie liczba członków zebrania jest dowolna, quorum nie jest wymagane.
Na zebraniu OT73 było 11 członków oddziału, co stanowi 13.1% "populacji" OT oraz jeden sympatyczny gość zebrania. Nie byle kto, bo był nim Jacek SP5EAQ znany ekspedycjoner "pacyficzny" i nie tylko.
Zebranie przebiegało bezproblemowo i w niekonwencjonalnej atmosferze - odbywało się w centrum lokalnej rozrywki (i dydaktyki), obiekcie LaserCamp w Piasecznie koło Warszawy.
W obiekcie jest dostęp do sieci Internet, który wykorzystywano w czasie zebrania.
W części dyskusyjnej i wolnych wniosków omówione zostały możliwe sposoby realizacji zadań OT, m.in. przez:
- przeprowadzanie szkoleń w klubach OT,
- zorganizowanie imprezy otwartej typu rognisko np. w Zimnych Dołach, przy współpracy z innymi Oddziałami,
- powołanie kierownika-opiekuna (w tym QSL Managera) stacji klubowej SP73VOT.
Poddano również analizie sprawę wykorzystania i finansowania w OT73 serwera NAS. Serwer ten ma podwójne wykorzystanie: służy członkom OT73, ale również gromadzone na nim są "backupy" serwerów PZK.

Info: Zygi SP5ELA

III. Sport

3. Współzawodnictwo SP Contest Maraton

Na portalu Polskiego Związku Krótkofalowców, w zakładce WSPÓŁZAWODNICTWA, zamieszczone są końcowe, wstępne wyniki we współzawodnictwie w zawodach krajowych SP Contest Maraton 2018. Do końca stycznia br., na adres sp9gfi@wp.pl
można zgłaszać uwagi, reklamacje dotyczące wyników.
Po tym terminie zostaną opublikowane ostateczne wyniki oraz podsumowanie rocznego współzawodnictwa.

Kazik SP9GFI

4. SPCM 2019

W tym samym miejscu, zakładka WSPÓŁZAWODNICTWA, został opublikowany regulamin współzawodnictwa SPCM 2019. W obecnym regulaminie dokonano drobnych zmian, w tym w liście zawodów zaliczanych do współzawodnictwa.
Jednym z celów współzawodnictwa jest wyłonienie najlepszych operatorów, reprezentujących wysoki poziom sportowy. W imieniu komisji SP Contest Maraton, zwracam się z prośbą o przestrzeganie: zapisów regulaminów zawodów (np. nie przekraczanie mocy), zasad Ham Spirit (np. pracy jednego operatora pod kilkoma rożnymi znakami, tylko z wybranymi uczestnikami zawodów).
Zapraszamy do udziału we współzawodnictwie oraz życzymy jak najlepszych wyników.

Kazik SP9GFI

P.S.

Praca jednego operatora pod kilkoma rożnymi znakami, tylko z wybranymi uczestnikami zawodów jest po za łącznościami "na telefon" jedną z najczęściej stosowanych metod oszustwa w zawodach krajowych. Jest to widoczne, gdy uczestnik zawodów krajwych (stacja indywidualana) w 2 minucie podaje nr QSO 15.

spostrzeżenie własne Piotra SP2JMR

IV. Technika i oprogramowanie

V. Silent Key's
__________________________________________________________________________
SP3VAO s.k.

Ze smutkiem muszę poinformować, że w Wigilię odszedł od nas nagle kol. Leszek Buliński SP3VAO. Odprowadziliśmy Go na miejsce wiecznego spoczynku
28.12.2018 r. Z Leszkiem wiąże się taka ciekawostka krótkofalarska: cała rodzina posiadała pozwolenia i stanowiła ekipę rodzinnego klubu krótkofalowców SP3YCO.

Odszedł od nas też Wowa DL8UAA, SO3UAA, ale dowiedziałem się dopiero teraz, że zmarł 28 maja 2018 roku. Informację znalazłem na stronie DARC-u.

Niech spoczywają w pokoju!

Marek SP3AMO
___________________________________________________________________________
__________________________________________________________
Redakcja Komunikatów dziękuje za informacje: Monice SQ5KWH, Markowi SP3AMO, Kazikowi SP9GFI,

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl. W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe PZK.

             Dodatek- Opłatek Krótkofalowców

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

56,861,380 Unikalnych wizyt