II Spotkanie Krótkofalowców JASTROWIE 2010.
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-08-11 / 01:42
II Spotkanie Krótkofalowców JASTROWIE 2010.

  W dniach 6 – 8 sierpnia 2010 w miejscowości Jastrowie k. Piły odbyło się kolejne spotkanie krótkofalowców – tematycznie związane z wydawaniem dyplomu „POLONIA DX AWARD”.

  W pięknym otoczeniu na polu kampingowym baru „Ania” spotkało się ponad 40 krótkofalowców z rodzinami.

news: Jastrowie-2010-1.jpg


  Pracowała stacja okolicznościowa 3Z0PDXA, rozłożonych było 6 anten KF. Konstruktorzy anten SP3PL i SQ2PLK [M0PLK] objaśniali szczegóły konstrukcji i montażu, a praktyczne działanie było natychmiast sprawdzane na 2 stanowiskach stacji 3Z0PDXA.

news: Jastrowie-2010-2.jpg


   Części „oficjalnej” spotkania nie było – w zamian dyskusje w „grupach zainteresowań”. Tym niemniej na spotkaniu wszystkich uczestników gorąco dyskutowano nad istotnymi obecnie dla Związku sprawami: organizacyjnymi (nowy statut), szkoleniem młodzieży, sytuacją klubów krótkofalarskich w świetle coraz większych przeszkód w ich działaniu (problemy lokalowe, finansowe, sprzętowe).
   Kapituła dyplomu PDXA wręczyła pierwsze przyznane dyplomy, a po wyczerpującej dyskusji gospodarz obiektu Andrzej SP3VD uraczył nas przepysznym pieczonym prosięciem, którego wystarczyło dla wszystkich  (i na dokładki też).

news: Jastrowie-2010-3.jpg


news: Jastrowie-2010-4.jpg


  Pełne sprawozdanie i album zdjęć zobaczyć można na witrynie www.sp3poz.qrz.pl, jak również członków kapituły dyplomu PDXA: SP3PL i M0PLK. Rozjeżdżając się do domów, uczestnicy umawiali się już na przyszłoroczne spotkanie (być może w maju). Szczegóły na witrynie klubu SP3POZ.
 
Julian SP3PL,  Andrzej SP9ADU