Zabawa z krótkofalarstwem
Dodane przez SP3AYA dnia 2010-11-26 / 02:53
Wszystkich życzliwych krótkofalowców ZAPRASZAMY w sobotę 27 listopada do wzięcia udziału i radiowego wsparcia w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: "Zabawa z krótkofalarstwem".

Organizatorzy przedsięwzięcia to: Uniwersytet Dziecięcy - "Kraina Wiedzy" Centrum Twórczego Uczenia i Centrum Rozwoju Dziecka "Maja" w Ostrowie Wielkopolskim, oraz Klub Krótkofalowców SP3PFQ działający przy Oddziale Południowej Wielkopolski nr 27 Polskiego Związku Krótkofalowców.

Adresatami są dzieci i młodzież szkolna. Celem jest pokazanie młodym ludziom czym jest krótkofalarstwo oraz rozbudzenie w nich zainteresowań technicznych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 mini wykładem na temat krótkofalarstwa, etyki związanej z tym hobby, oraz zasad prowadzenie łączności. Następnie jeden z opiekunów poprowadzi pokazową łączność na pasmach lokalnych z kolegami, którzy będą dyżurować przy stacjach w swoich domach. Następnie dzieci i młodzież spod znaków klubowych, próbować już będą swoich sił w rozmowach z tymi stacjami lub innymi chętnymi, którzy się włączą do naszej zabawy.
Jeśli warunki na to pozwolą, po takim "lokalnym szkoleniu" dzieci będą mogły nawiązać łączność ze swoimi rówieśnikami bawiącymi się z innymi klubami na paśmie 80 m, oraz oczywiście każdym krótkofalowcem który odpowie na nasze zawołanie.
- Być może jeśli w kolejnych godzinach na wyższych pasmach warunki będą dobre, spróbujemy wykonać łączności z zagranicą.

Swój udział przy radiach, gotowi porozmawiać z młodymi adeptami zgłosili liczni krótkofalowcy oraz kluby z całej Polski. Do zabawy aktywnie włączył się m.in. kaliski Klub Krótkofalowców "Calisia" - SP3PKA, który organizuje akcję w Domu Dziecka w Liskowie. Akcję zakończymy ok. godziny 14:00 w zależności od liczby uczestników i warunków propagacyjnych.

Zapraszam do łączności
Jarek SP3AYA