KS-1/2011. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 5.01.2011
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-01-06 / 00:32
news: pzk.jpg
 
Komunikat sekretariatu ZG PZK na dzień 5 stycznia 2011
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów w pierwszym tegorocznym Komunikacie Sekretariatu ZG PZK, a oto informacje:

1. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS. Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie 21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych; POLSAT +, CANAL +, CYFRA+ oraz N i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
 Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Najbliższe wydanie programu w niedzielę dnia 9 stycznia 2011r. jak zwykle o godzinie 21.00.
 W programie między innymi reportaż zimowy z Góry Ślęża k / Wrocławia, gdzie pracują od pewnego czasu przemienniki na 2 m i 70 cm.
 Będzie również pokazana pierwsza w Polsce relacja z wizyty sławnego dx – mena z Anglii, Rogera Westerna G3SXW oraz jego kolegi Lionela Parkera G5LP, którzy odwiedzili bardzo aktywny na Dolnym Śląsku Klub Krótkofalowców PZK SP6PRT, działający przy Śląskim Okręgu Wojskowym.
 Klub ten niedawno obchodził 40 – to lecie swojego istnienia. Działa bardzo aktywnie na wielu polach, prowadzi między innymi cykliczne szkolenia i spotkania dla nowych krótkofalowców, skupia elitę amatorskiego radia z Wrocławia i Dolnego Śląska. Może być przykładem do naśladowania dla innych klubów, działających nie tylko w tym regionie.
 Przypominam, że każdy nowy program Krótkofalowcy Bis jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl, zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie jest ona kodowana. Autor i redaktor programu:

Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

 2. Porównanie wyników działalności Centralnego Biura QSL w latach 2001-2010.


Zespół CB QSL informuje że:
Nastąpił wyraźny wzrost obrotu kart QSL tak w kraju jak i w wymianie z innymi krajami, a co za tym idzie wzrosły i koszty.

Wzrost wysyłek krajowych od 2008 roku: o 20.1% od 2009 roku: o 10.67%.
Wzrost wysyłek zagranicznych w stosunku do 2009 roku: o 27%!!

Ilość kart przychodzących z zagranicy w stosunku do 2008 roku: o 22.8%.

 W ostatnich latach wzrosła bardzo znacznie ilość znaków okolicznościowych.
 I trzeba tu z przyjemnością stwierdzić, że w większości Koledzy bardzo solidnie podchodzili do czynności związanych z wysyłką kart QSL! Duże zasługi ma tu m.in. sponsor kart dla nadawców upamiętniających 200-tną rocznicę urodzin F. Chopina, Robert SP5XVY.

Info: Z. Gorgolewski SP2IU Kierownik Centralnego Biura QSL

Wszystkim, którzy swoją rzetelną pracą pomagają nam w trudnej misji, bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy. A w roku 2011 życzymy wszystkim SP HAMS dużo ciekawych łączności i kart QSL. Życzymy również powodzenia w życiu prywatnym, sukcesów i zdrowia.
Do spotkania w eterze! Zespół Centralnego Biura QSL.
Za Zespół Zbyszek SP2IU

Pełna informacja oraz zestawienia będą opublikowane w Krótkofalowcu Polskim nr 2/2011. (SP2JMR)

3. Polski Związek Krótkofalowców zatrudni pracownika w Centralnym Biurze QSL.
Forma zatrudnienia: umowa-zlecenie. Orientacyjny czas wykonywania czynności to ok. 16 godzin tygodniowo.

Wymagania:
·    dobra umiejętność obsługi komputera (praca z pakietem MS Office, przeglądarkami internetowymi) i urządzeń biurowych,
·    zdolności organizacyjne oraz samodzielność w działaniu,
·    umiejętność pracy w grupie,
·    znajomość zasad wymiany kart QSL będzie dodatkowym atutem.

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego do Sekretariatu Zarządu Głównego PZK, także elektronicznie na adresy: sp2jlr@pzk.org.pl oraz sp2jmr@pzk.org.pl

SP6FIB s.k.
29 grudnia 2010 roku został pochowany długoletni członek Sudeckiego OT PZK (OT13) kol. Stanisław Zdziarski SP6FIB. Świętej pamięci Stanisław liczył sobie 61 lat. W dniu 15 grudnia trafił do szpitala, gdzie mimo pomocy medycznej zmarł w noc świąteczną 25 grudnia 2010 r. Był człowiekiem, który nigdy na nic się nie żalił, zmarł niespodzianie. Stanisław był kolegą zawsze życzliwym, uprzejmym i uczynnym. Będziemy Go zawsze dobrze wspominać. Cześć Jego pamięci !
 Z poważaniem Stanisław SP6BGF

Tyle informacji na dzisiaj.
Kończąc, życzę jeszcze raz wszystkim krótkofalowcom SP- HNY 2011.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK