PHP-Fusion. Nick Jones S.K.
Dodane przez SP5ELA dnia 2011-03-16 / 15:50
Portal PZK i PHP-Fusion. Nick Jones.
Portal Polskiego Związku Krótkofalowców działa od kilku lat w oparciu o technologię PHP-Fusion.
PHP-Fusion jest systemem CMS (Content Management System) dedykowanym prowadzeniu portali społecznościowych opartym na php i MySql.
Portal PZK w systemie PHP-Fusion składa się z kilku “modułów”; części publicznej, niepublicznej, wewnętrznej listy dyskusyjnej PZK (dla członków),
subsystemu gromadzenia materiałów do publikacji, subsystemu wymiany prywatnej korespondencji pomiędzy użytkownikami portalu, etc.
 
Animatorem i głównym programistą PHP-Fusion był Nick Jones (Nick Jones 1973 - 2011 (Digitanium)).
Był, bo odszedł od społeczności w styczniu tego roku. Długo i ciężko chorował, walczył do końca, programował do ostatnich swoich dni.
 
news: Nick_Jones-sk.jpg
 Nick Jones 1973 - 2011

System PHP-Fusion jest systemem bezpłatnym, opartym na zasadach licencji GNU AGPL.
* Według uzyskanych danych, pomimo śmierci Nicka Jones-a prawa do używania PHP-Fusion nie ulegają zmianie.
   Jest to dla nas niezwykle istotna informacja. Chwała Nickowi Jones i jego spadkobiercom.
 
Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK
 

 
Poniżej oficjalna informacja z PHP-Fusion UK

"Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej."
- Kohelet, 9:10 -

Słowa te nie były nigdy bardziej adekwatne i prawdziwe, niż tego dnia, gdy musimy przekazać wam tą smutną wiadomość. Nasz ukochany założyciel PHP-Fusion, Nick Jones zmarł we wtorek wieczorem. To on stworzył tego CMS-a. Tworzył go ze wszystkich swoich sił. Ten projekt połączył ludzi z całego świata, skupionych na tworzeniu PHP-Fusion. Myślę, że Nick nawet nie marzył o takim wspaniałym efekcie, gdy zaczynał tworzyć ten system.

Wielu doświadczonych i oddanych deweloperów stawiało pierwsze kroki, korzystając z rad Nicka. Zostawił on po sobie solidny grunt, dla wielu ludzi z różnych środowisk i wielu części świata.
Miał prawdziwy dar - umiał wyciągnąć rękę i dotknąć tak wielu różnych ludzi. Stworzył ten CMS, ponieważ musiał to zrobić. I to wszystko. To takie proste...

Niestety, nawet najpotężniejszy i najdzielniejszy człowiek musi umrzeć, zmęczony i znużony ciągłą walką. Musimy pozwolić mu odejść i pielęgnować to, co po sobie pozostawił. Nieważne jak długo byśmy się przygotowywali, gdy w końcu przychodzi taki dzień, okazuje się, że nigdy nie byliśmy na to gotowi. Stąd też olbrzymi smutek i rozpacz wśród wielu z nas. Wszyscy jesteśmy natchnieni drogą, którą podążał Nick, jego miłością, godnością i uczciwością. Może to dziwne, ale także jego śmiechem – miał wspaniałe poczucie humoru. Gdyby nie był deweloperem, z pewnością zostałby doskonałym komikiem.

Pragniemy złożyć najszczersze kondolencje rodzinie Nicka. Chciałbym wspomnieć tu także o jego matce, Sue, ponieważ więź między nimi była niezniszczalna i niezwykła. Niebawem umożliwimy Wam wpis do księgi kondolencyjnej, więcej szczegółów pojawi się wkrótce.

Co do przyszłości PHP-Fusion, będziemy kontynuować codzienne czynności, dopóki nie otrzymamy innych instrukcji. Nie wiemy nic o zamiarach Nicka, dotyczących dalszych losów projektu, więc będziemy zajmować się nim tak, jak do tej pory.

W imieniu Administratorów proszę was, byście uszanowali fakt, że nie możemy przekazać wam teraz więcej informacji. Trzymajcie głowy w górze i pamiętajcie, że Nick Jones był niezwykłym człowiekiem i warto iść za jego przykładem. Uważam, że to najlepszy sposób, by uczcić jego życie, twórczość oraz by pomóc jego rodzinie.

Happy Svensson.