KS-24. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.06.2012
Dodane przez SP5ELA dnia 2012-06-13 / 20:24
news: pzk.jpg

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.06.2012

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualne informacje:

1. Posiedzenie prezydium ZG PZK 12.06.2012.
Początek godz. 14.00. Obecni byli wszyscy członkowie prezydium oraz 3 członków GKR.

a)    Prezydium podjęło uchwałę o rekonstytuowaniu się. Po rekonstytuowaniu skład Prezydium i pełnione w nim funkcje przedstawiają się następująco:

b) Ustalono, że przekazywanie spraw sportowych pomiędzy Bogdanem SP3IQ a Zbyszkiem SP2JNK będzie dokonywane sukcesywnie w ciągu roku 2012.

c) Podsumowano XXI KZD PZK stwierdzając, że był przeprowadzony bardzo sprawnie. Niestety wygenerował on spore koszty z tytułu zwrotu środków z tytułu delegacji.

d) Skarbnik PZK Bogdan Machowiak SP3IQ omówił sytuację finansową PZK. Przeprowadzono dyskusję o celowości i przygotowaniach  do przejęcia księgowości przez biuro rachunkowe, oraz kryteriach wyboru odpowiedniego biura. Rozpatrywano różne rozwiązania, postanowiono, że sprawę szczegółowo przedstawi skarbnik PZK na następnym posiedzeniu Prezydium.

e) Prezydium omówiło informacje o bieżących działaniach członków prezydium.

f) Ustalono szczegółowy podział zadań poszczególnych osób w ramach prezydium. Będzie on opublikowany w najbliższym czasie. 

g) W ramach realizacji uchwały XXI KZD prezydium powołało Komisję Statutową PZK w składzie:  Dionizy Studziński SP6IEQ, Zdzisław Chyba SP3GIL, Andrzej Dzierzkowski SP8LBK,  Jan Dąbrowski SP2JLR.

h) Zgodnie z zaleceniem zawartym w uchwale XXI KZD określono definicję klubów  PZK. Przyjęto wykładnię zgodną z rozdziałem VIII Statutu PZK, paragrafy dotyczące klubów terenowych PZK.

i) W końcowej części posiedzenia omówiono pozostałe sprawy wniesione przez członków prezydium.

Posiedzenie zakończyło się po godzinie 18.00
Następne posiedzenie prezydium ZG PZK odbędzie się 10 września br.
Protokół z posiedzenia znajduje się na portalu PZK w protokołach z posiedzeń prezydium.

2. Po XXI KZD. W ciągu najbliższych godzin będzie opublikowany protokół z XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZK.
W protokole jest m.in. uchwała z podziękowaniem dla QSL managerów okręgowych PZK, w której pominięto QSL Managera PZK na Ukrainę.

Zbyszek SP8AUP od 12 lat jest społecznym QSL managerem przyjmującym i wysyłającym dalej do OT karty QSL z Ukrainy. Zbyszek wysyła karty na Ukrainę systemem kurierskim bezkosztowym. To jedyna taka działalność w skali PZK.
Działalność Zbyszka SP8AUP prezesa Jarosławskiego OT PZK (OT35) nie ma precedensu. Dzięki Jego pracy jako QSL Managera zaoszczędziliśmy ok. 5000 zł.

Zbyszku, w imieniu ZG PZK i CB QSL serdecznie Tobie dziękuję za ciężką odpowiedzialną pracę społeczną dla PZK i życzę sukcesów we wszystkich dziedzinach życia, które są Twoim udziałem.
Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

3. Puchar Wisły. W dniach 9-10 czerwca 2012 w Zespole Szkół w Gardei (pow. Kwidzyn woj. Pomorskie) odbyła się kolejna edycja zawodów w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej pod nazwą "Puchar Wisły". Głównym organizatorem tej imprezy jest Liga Obrony Kraju przy wsparciu Zarządu Gminy Gardeja oraz PZK i Klubu Radiolokacji Sportowej (KRS). Głównym organizatorem był Zbyszek SP2JNK z-ca prezesa ds. sportowych PZK. Sędzią głównym Alfred SP7HOR z SSRS.
Zawody były znakomicie zorganizowane. Wzięło w nich udział 59 zawodników i stanowiły one kolejne eliminacje do młodzieżowych mistrzostw ARDF R1 IARU, które odbędą się w lipcu na Litwie. W uroczystości podsumowania tych zwodów wzięli udział: Prezes Kujawsko-Pomorskiego LOK, Przedstawiciel ZG LOK, Wójt Gminy Gardeja oraz prezes PZK. Był to doskonały przykład współpracy między organizacyjnej na niwie sportowej. 

4. ŁOŚ-2012. Znaleziono radiotelefon. Jak informują organizatorzy imprezy ŁOŚ 2012 znaleziony w czasie spotkania  radiotelefon ręczny jest do odebrania po podaniu cech charakterystycznych. INFO NA STRONIE ŁOSIA. www.losnapograniczu.strefa.pl

5. Kopa Biskupia. W chwili gdy nadajemy tą informację ekipa klubu SP6KEO z Prudnika oraz z SP9KDA z Olesna przebywa na  szczycie Biskupiej Kopy JO80RG wykonując ostatnie czynności zabezpieczające "DOMEK KRÓTKOFALOWCA" przed trudnymi górskimi warunkami. Podarowane przez Prudnickie nadleśnictwo drewno zostało pocięte na deski, które obecnie są docinane i malowane, a następnie mocowane na ścianach domku wg. systemu kanadyjskiego.
 Zespół SP9KDA

6. Spotkanie Podkarpackiego OT PZK. Spotkanie na górze Liwocz - 2012  ****  Zapraszamy krótkofalowców oraz sympatyków radioamatorstwa wraz rodzinami na spotkanie Liwocz 2012.
Impreza odbędzie się 23 czerwca 2012 w formie pikniku eterowego na świeżym
powietrzu na górze Liwocz  niedaleko Jasła. W tej lokalizacji zainstalowane
są dwa przemienniki SR8V - 145.612,5 (ton 1750 lub CTCSS 103) i SR8JS
438.800 (nośna) oraz DIGI APRS. Zostanie tu uruchomiona radiostacja amatorska, a także przygotowane miejsca na giełdę sprzętu czy też w celu przedstawienia swoich konstrukcji amatorskich.
Rozpoczęcie spotkania przewidujemy o godz. 12.00.
W zeszłym roku nasze wspólne \"biwakowanie\" mogło się odbyć m.in. dzięki ogromnemu wkładowi nieżyjącego już krótkofalowca Mariana Kośmidka SP8TJQ.
Dlatego też w tym miejscu zostanie odprawiona w jego intencji Msza Święta (Kaplica zlokalizowana na górze Liwocz; godz.15.00).
Zapraszamy w imieniu krótkofalowców Podkarpacia - klub SP8KJX i Zarząd Oddziału Terenowego OT05 w Krośnie.
Wszelkie pytania prosimy kierować za pośrednictwem poczty e-mail:
ot5.pzk@gmail.com
http://www.otpzk05.pl
Info: SQ8ERB

7. Zawody Podlaskie 2012  ****  Zapraszam do udziału w \"Podlaskich Zawodach 2012\", które odbędą się 15 czerwca 2012  (piątek) w godz. 17.00 - 19.00 czasu lokalnego w paśmie 80m. Więcej informacji na stronie:
http://www.hamradio.biaman.pl/contest/podlaskie2012.htm
Pozdrawiam, 73!
Gienek  SP4JCQ

8. Zawody krótkofalarskie „Poznański Czerwiec 1956”.
W przededniu obchodów ustanowionego przez Sejm RP, przypadającego każdego roku w dniu 28 czerwca święta – Narodowego Dnia Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956, Oddział Poznański (OT-08) PZK podjął się organizacji w najbliższą sobotę 16 czerwca pierwszej edycji ogólnopolskich zawodów krótkofalarskich pn. Poznański Czerwiec 1956. Treść regulaminu tych zawodów przedstawiona jest w załączniku, a także jest udostępniona na stronie www Oddziału Poznańskiego PZK (http://www.oppzk.poznan.pl). W imieniu własnym oraz Zarządu OT-08 PZK zapraszam Koleżanki i Kolegów krótkofalowców, aktywnych zarówno z terenu kraju jak i poza jego granicami do uczestnictwa w tych zawodach.
Prezes OT-08 PZK
Jacek SQ3OPM

9. Relacja ze spotkania w Woli Okrzejskiej 2012.
10 czerwca  odbyło się spotkanie OT-20 w Woli Okrzejskiej, miejscu narodzin noblisty Henryka Sienkiewicza. Nie bez kozery spotkanie zaplanowano akurat w tym miejscu.

Głównym celem spotkania było nie tylko comiesięczne spotkanie OT-20, ale również podsumowanie zawodów QUO VADIS 2012. Rozdano statuetki i rozlosowano nagrody dla uczestników zawodów.
Ze strony „oficjeli” w spotkaniu i wręczaniu nagród udział wzięli:

•    Samorządowiec, zastępca Wójta GMINY Krzywda Pani Barbara Kot
•    Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza Pan Antoni Cybulski
•    Redaktor z Tygodnika Siedleckiego Piotr Giczela
•    Redaktor Katolickiego Radia Podlasie Sławek SP8EPE
•    no i Ewa SP5HEN redaktor Polskiego Radia

Pogoda dopisała. Na spotkaniu pojawiło się wiele Koleżanek i Kolegów. O XYL-kach, które okazują cierpliwość dla swoich połówek nie wspomnę.
30 osób plus osoby w postaci zaproszonych gości i przedstawicieli władz gminy Krzywda. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób.

Był tradycyjny łukowski bigos i ognisko i zdjęcie pamiątkowe. O reszcie nie wspomnę, bo każdy wie o co chodzi. Słowem wspaniałe spotkanie. Niech żałują Ci, którzy sobie odmówili z błachych i nieuzasadnionych powodów tej przyjemności.

Na portalu OT-20 (RAL) utworzono galerię zdjęć, aby zachęcić kolegów i koleżanki oraz sympatyków radioamatorstwa do przybycia za rok na kolejne podsumowanie.

Link do galerii:
https://picasaweb.google.com/bofh.leox/SN0HSWolaOkrzejska2012?authuser=0&feat=directlink

Artykuł na portalu Tygodnika Siedleckiego:
http://www.tygodniksiedlecki.com/t16785-krtkofalowcy.nadaj.z.muzeum.sienkiewicza.htm

Na podstawie materiałów SP5KP i SP8WQX
Opracował SP5ELA

* SP5ELA na zaproszenie Krzysztofa SP5KP był również uczestnikiem tego spotkania. Atmosfera była wspaniała, miejsce w parku przy Muzeum Henryka Sienkiewicza doskonałe. Przy okazji tej imprezy odbyło się spotkanie robocze administratorów: SP5ELA, SP8WQX, SQ8MXS. Podjęto wspólne ustalenia. Ale o tym w osobnym NEWS-ie.

10. Zawody zamkowe stają się coraz popularniejsze.
Poniżej wyniki ostatniej edycji Zawodów Zamkowych 2012. 
W zawodach sklasyfikowano: w grupie I  25 stacji, w grupie II 81 stacji i w grupie III tylko 2 stacje nasłuchowe.

Oto 3 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach:
Grupa I - stacje pracujące z zamków:
1.     HF6LOS
2.     SP6TRX/7
3.     SQ7PAB
Grupa II - stacje pozostałe:
1.     SP5XVR
2.     SP4KHM
3.     SQ9CWO
Grupa III - stacje SWL
1. SP4-2101K
2. SP4-208
GRATULUJEMY!

Pełny komunikat klasyfikacyjny na stronie http://zamkisp.pl
Info: SP2ALT. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK