Poradnik Łącznosci Kryzysowej
Dodane przez sp2jmr dnia 2017-05-05 / 12:16
Na stronie internetowej IARU jest już dostępna najnowsza edycja Poradnika Łączności Kryzysowej IARU (http://www.iaru.org/emergency-telecommunications-guide.html).
Kolega Greg G0DUB pełniący funkcję Koordynatora I Regionu IARU przypomina o potrzebie tworzenia zlokalizowanych wersji językowych na rzecz wygodnego użytkowania ww. dokumentu w różnych miejscach na świecie przez lokalne społeczności krótkofalarskie zainteresowane łącznością kryzysową.
Zamierzamy dołączyć do grona Kolegów z Hiszpanii, Portugalii i Rumunii, którzy swoje wersje językowe już przygotowali tłumacząc ww. dokument. W związku z tym SP EmCom Klub PZK jest zainteresowany przygotowaniem polskiej wersji językowej poradnika.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że tłumaczenie ww. opracowania jest procesem bez wątpienia czasochłonnym i wymaga dobrego przygotowania językowego.

Chcąc zapewnić najwyższą jakość merytoryczną oraz stylistyczną jesteśmy zainteresowani powołaniem otwartego zespołu eksperckiego, który podjąłby się projektu wykonania non-profit tłumaczenia poradnika. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do wszystkich zainteresowanych Koleżanek i Kolegów, którzy chcieliby pomóc w powyższym przedsięwzięciu o zgłaszanie się do Kolegi Michała SP9XWM - EmCom Managera PZK, najlepiej drogą mailową na adresy: sp9xwm@gmail.com lub sp9xwm@pzk.org.pl.
 
Zapraszamy do udziału w powyższym przedsięwzięciu, które bez wątpienia będzie służyć wszystkim i to zarówno krótkofalowcom jak i szerokim kręgom społeczeństwa do których adresowana jest nasza działalność.

Vy 73!
Piotr SP2JMR
Michał SP9XWM