Ekspedycja TO2SP od dwóch tygodni w kraju
Dodane przez SP6EQZ dnia 2017-12-17 / 11:59
TO2SP (St. Barts)
W ostatni piątek minęły 2 tygodnie od powrotu z St. Barts do domów członków ekspedycji TO2SP.  to2sp logo
Zgodnie z poprzednimi informacjami na stronę Club Log został załadowany skorygowany log TO2SP uwzględniający pozytywnie rozpatrzone reklamacje nadesłane w mailach na adres mailowy wyprawy i indywidualny mail QSL managera wyprawy.

Prosimy o używanie opcji OQRS na stronie Club Logu https://secure.clublog.org/charts/?c=TO2SP dla potwierdzeń direct i przez biuro gdyż ułatwia to nam znacznie pracę.
Przy kartach przesłanych direct QSL manager musi pracowicie wyszukiwać każdą łączność w logu co nie jest łatwe przy ponad 63 000 QSO.

Grafik aktualnie opracowuje wzór naszych kart QSL i przed końcem roku powinniśmy je otrzymać wydrukowane z z drukarni. W pierwszych dniach stycznia rozpoczniemy wysyłkę kart QSL na cały świat.

Po wylądowaniu w Berlinie okazało się, że wszystkie 8 szt bagażu głównego zawierającego anteny, wzmacniacze i komputery zaginęło gdzieś po drodze.
W wyniku zgłoszonej reklamacji zaginione bagaże docierały do nas przez kolejny tydzień od naszego powrotu do Polski różnymi drogami z Paryża, Berlina i Wrocławia.
Do dzisiaj jeszcze tylko 1 szt. bagażu krąży gdzieś po świecie. Mamy nadzieję, że zdąży wrócić przed nasza kolejną wyprawą.

Dziękujemy za wyrazy uznania jakie napływają do nas różnymi drogami, nagradza to nasz wysiłek włożony w organizację wyprawy i ciężką pracę podczas jej trwania. Mimo czterodniowego opóźnienia w dostarczeniu ostatniego z bagaży na FJ i pracy na prowizorycznych antenach z małymi mocami przeprowadziliśmy ponad 63 000 QSO (W tym ponad 8 200 QSO w CQWW) co dało nam wynik wynik plasujący nas na pierwszym miejscu na świecie wśród wszystkich tegorocznych ekspedycji świata wg portalu http://gdxf.de/megadxpeditions/year.php

Życzymy wszystkim Wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku pełnego sukcesów w życiu osobistym i na pasmach amatorskich.

Do usłyszenia z z naszej kolejnej DXpedycji w roku 2018.

W imieniu ekipy Włodek SP6EQZ

to2sp

Od lewej: Ryszard K1CC, Włodek SP6EQZ, Janusz SP6IXF, Jan SP3CYY, Jurek SP3GEM, Krzysztof SP6JIU.