Start balonu "Copernicus Project" w Poznaniu nad Maltą.
Dodane przez sp3iq dnia 2008-06-12 / 21:51
Już w najbliższą sobotę 14 czerwca 2008 roku z terenu Malty w Poznaniu wystartuje kolejny eksperymentalny lot balonu wraz z kapsułą. Plan dojazdu znajduje się na załączonej mapie TUTAJ.
Rozszerzona zawartość newsa

Już w najbliższą sobotę 14 czerwca 2008 roku z terenu Malty w Poznaniu wystartuje kolejny eksperymentalny lot balonu wraz z kapsułą. Plan dojazdu znajduje się na załączonej mapie TUTAJ.

Tym razem w skład ładunku wchodzą:

FLY02: przemiennik radioamatorski crossband pracujący na następujących częstotliwościach:

145.587,5MHz  
439.512,5MHz
  
 
Jak również tracker APRS nadający ramki na częstotliwości 144.800 MHz. Znak używany przez podstawowy tracker to SR0FLY oraz ścieżka WIDE1-1, SP2-2. Dodatkową atrakcją będą dwa aparaty fotograficzne, które wykonają serię zdjęć w czasie całego lotu.

FLY03: dodatkowy tracker APRS wykorzystujący MicroTrak 300 produkcji Byonics oraz GPS Garmina. Jego znak to SR0FLY-11 oraz ścieżka WIDE1-1, WIDE2-2.

Jak widzicie nasze kapsuły się rozrastają. Obecnie używamy dwóch niezależnych konstrukcji. W przyszłości dodamy także urządzenie emitujące beacon na częstotliwościach fal krótkich, choć wymaga to uzyskania dodatkowych zgód ze strony UKE.


Planowany start to godz. 13:00 czasu lokalnego, ale z przyczyn technicznych, pogodowych pora ta może ulec przesunięciu.

O naszym locie powiadomione zostały narodowe organizacje krótkofalarskie z krajów sąsiedzkich, dlatego spodziewamy się aktywności stacji również z innych krajów. Dajmy im szansę na przeprowadzenie krótkiego QSO przez przemiennik !!

Wszystkie informacje z ostatniej chwili będą dostępne na stronie organizatora http://copernicus-project.org.

Prosimy o potwierdzenie słyszalności przemiennika w formie maila na adres KONTAKT. Wszyscy potwierdzający otrzymają pamiątkowe karty QSL.

Miłej zabawy,

Zespół Copernicus Project.