Komunikat sekretariatu ZG PZK na 6 maja 2009
Dodane przez SP1THJ dnia 2009-05-07 / 00:11
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 6 maja 2009

 
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów:


1.Ministerstwo Środowiska, a krótkofalowcy. 
W dniu jutrzejszym tj. 7 maja w Ministerstwie Środowiska odbędzie się spotkanie Pana Ministra Bernarda Błaszczyka Podsekretarza Stanu w MŚ oraz ekspertów Ministerstwa z zespołem negocjacyjnym PZK. Z naszej strony udział wezmą Witold Onaczyszyn SP9MRO jako szef zespołu negocjacyjnego , Robert Głowacki SP6RGB i Dionizy Studziński SP6IEQ w charakterze naszych ekspertów od PEM oraz obowiązującego prawa oraz Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK. O przebiegu potkania i ewentualnych ustaleniach poinformuję w oddzielnym komunikacie.2. Otwarte Mistrzostwa PZK w Radiolokacji Sportowej
Z powodu suszy i dużego zagrożenia pożarowego  Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Krótkofalowców w Radiolokacji Sportowej przełożone zostały z 8-10 maja na 19-21 czerwca.
Wszystkich zainteresowanych zawodami zapraszamy na stronę Klubu Radiolokacji Sportowej www.ardf.pl .
Zapraszamy byłych i obecnych „lisołapów” oraz wszystkich sympatyków radiolokacji.
73\' Jacek SP2LQC Prezes Klubu Radiolokacji Sportowej.3. Lot CP08 – Kolejna radioamatorska wyprawa do granic atmosfery.
Juz 9 maja 2009 r. startujemy z magicznego miejsca, jakim jest Park w Myślęcinku.
Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum Bydgoszczy. Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum miasta. Ma on ogromną wartość zarówno z punktu widzenia przyrodniczego, jak i krajobrazowego. Na szczególną uwagę zasługuje wielkość LPKiW, bowiem obszar, jaki zajmuje liczy sobie aż 830 ha. Aby uzmysłowić sobie z jak wielkim obiektem mamy do czynienia, wystarczy zestawić powierzchnię parku z wszystkimi zabudowaniami Bydgoszczy, co da nam aż 4,7 procenta. Niewiele jest w Polsce – ba, nawet w Europie! – miast, które legitymując się wysokim poziomem infrastruktury, mają jednocześnie – tak jak Bydgoszcz – równie malownicze zielone zaplecze.
Zbiorniki wodne stanowią 17,3 ha (2 % powierzchni parku), a największy z nich ma aż 10,3 hektara.

Miejsce startu: Polana Różopole
53 09.670 N 018 01.650 E
12:00 - start CP08 (pierwszy termin)
13:00 - start CP08 (drugi termin)

Tym razem testujemy:
Opentracker +  nadajnik SRB MX146, GPS Trimble.
W tym roku nie planujemy startów z przemiennikiem cross-band. W zamian będziemy eksperymentowali z pomiarami promieniowania alfa, beta, gamma. W kapsule znajdzie się bowiem miejsce dla licznika Geigera.

Zespół Copernicus Project4.Pielgrzymka krótkofalowców.
"Grono krótkofalowców ziemi częstochowskiej zaprasza wszystkich krótkofalowców , nasłuchowców oraz sympatyków zaprasza na kolejną VII Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 maja 2009 r..Informacje szczegółowe na stronie klubowej
www.sp9kaj.com "
  Z pozdrowieniami   Bohdan SP9VJ5.Zaproszenie na VII Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS”
 VII Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS” odbędą się w okolicy Bornego Sulinowa, w sobotę 16 maja 2009.  Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą odkrywać tajniki APRS. W programie przewidziane są prezentacje sprzętowe, programowe, zabawa terenowa, a także wiele innych atrakcji. W tym roku z okazji spotkania na Tamie będzie pracowała stacja okolicznościowa SP0APRS. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aprs.pl/tama09.htm
Zapraszamy! 
Zbyszek SP3BTT i Andrzej SP3LYR 
Poznań, 5 maja 2009„Tama podnosi poziom”
6. SP5KVW ma nową siedzibę!
Znany większości krótkofalowców radioklub „Baza” SP5KVW od 20 kwietnia 2009 ma nowa siedzibę. Mieści się w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce przy ul. Jana Kazimierza 1. Wszystko to dzięki ogromnej aktywności i determinacji Jurka SP5GJH oraz życzliwości Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego.
Gratulujemy i dziękujemy za wspaniały przykład współpracy krótkofalowców z władzami lokalnymi.7.Świat Elektromagnetyzmu i wielka impreza w „Blue City” w Warszawie.
 Członkowie Praskiego OT PZK reprezentują nasz Związek w czasie konferencji naukowo technicznej poświeconej twórczości Profesora Stefana Manczarskiego. Z tej okazji od 8 do 13 maja 2009 będzie pracowała stacja 3Z0SM karty via SP5PPK .  W trakcie konferencji (12-13 maja) odbędzie się też pokaz  APRS i wykorzystanie go w sytuacjach kryzysowych  oraz prelekcja :  krótkofalowcy w sytuacjach zagrożeń skutkami katastrof –w ramach panelu dyskusyjnego. Członkowie POT  (OT 37) z jego Prezesem Wiesławem SQ5ABG przygotowali też plansze informacyjne oraz wystawę znaczków pocztowych o tematyce radiokomunikacji oraz krótkofalarskiej. Całość jest organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy współpracy z Wojkową Akademią Techniczną,  a zaproszenie do udziału otrzymaliśmy jeszcze w 2008 roku od Prezesa Oddziału EIT SEP Pana Mieczysława Żurawskiego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Całość koordynuje Wiesław SQ5ABG : sq5abg@o2.pl8.SP3PKC –nowe aktywności. 
W dniach 5-8 Maja  oraz 10 Maja członkowie klubu SP3PKC będą pracowali z okazji  90 tej rocznicy powstania UAM.
łączności przeprowadzone w tym dniu będą potwierdzane kartą okolicznościową wydaną przez UM i G Śrem.
Również na dzień 14 Maja UMiG Śrem wydał  okolicznościową kartę z okazji 160 rocznicy urodzin ks. Wawrzyniaka.
Ponieważ nakład jest  niewielki przeprowadzimy  ograniczoną ilość QSO tak , żeby wszystkim naszym korespondentom wysłać kartę z danych okazji.
jak poinformował nas wydział promocji UMiG Śrem w przygotowaniu są karty upamiętniające tegoroczne Dni Śremu.
W dniu 9 maja będziemy pracować z kolei z okazji oficjalnego otwarcia przystani Motorowodniaków na rzece Warcie. Za te łączności również  motorowodniacy obiecali wydać specjalną kartę QSL.
To tylko najbliższe nasze aktywności. 
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do łączności z naszą stacją.
 
GL+VY 73!
Robert SP3SLD
9.SP7SZN.
 W najbliższą sobotę i niedzielę 9 i 10 maja 2009 , na terenie gminnego ośrodka sportu w Dłutowie podczas imprezy z okazji Dni Dłutowa (sobota) i Festynu Strażackiego z okazji Dnia Strażaka(niedziela)  będzie aktywna stacja SP7SZN. Dla zapoznania ze specyfiką łączności radiowych harcerzy , będzie również praca pod znakiem SP7ZJI. Pomoc w zorganizowaniu pracy stacji obiecali Jarek SP7EAA , Witek SP7WNA , Ania SP7UTC i grono przyjaciół i znajomych Tomka SP7SZN. Planujemy łączności w paśmie 80 metrowym dla uaktywnienia gminy Dłutów - PB03 jak też na wyższych pasmach KF i UKF.
Pozdrawiam SP7SZN
Tomek Frankiewicz phm tel. +48 604 22 55 88 fax.+48 42 213 02 18
www.desso.pl , www.podloga.info.pl,  www.lasmobili.pl
skype: tomek_frankiewicz, gg: 355801510. Kontrola w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
W dniu 27 kwietnia br. została przeprowadzona kontrola dokumentacji związanej z działalnością PZK jako organizacji Pożytku Publicznego. Więcej informacji po otrzymaniu protokółu.11.Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
      Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS od dnia 5.05.2008r emituje na żywo o 22.00 specjalne wydanie programu. Tym razem będzie to 35 minutowy reportaż o powstaniu repliki radiostacji BŁYSKAWICA.   O tym oryginalnym przedsięwzięciu opowiada znany polski nadawca i konstruktor urządzeń radiokomunikacyjnych Antoni Zębik z Radomia, znak SP7LA i inicjator unikalnego przedsięwzięcia, budowy dubla radiostacji powstańczej Warszawy, Wiesław SQ5ABG.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR12.Informacje PGA-C PZK

PGA TEST V
W majowej turze krajowych zawodów PGA TEST rozegranych 2 maja br. sklasyfikowano 160 stacji, które przeprowadziły łącznie 8787 bezbłędnych łączności (88,1%). Oficjalne wyniki wraz z rozliczeniem szczegółowym każdego uczestnika podane są na portalu PGA (www.pga.pzk.pl ). Będą także opublikowane w czerwcowym wydaniu MK QTC.   

Dzień Europy
W ramach obchodów Dnia Europy (9 maja br.) oraz 5. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w dniach od 8 do 15 bm. stacja Ogólnopolskiego Klubu Krótkofalowców PGA-C PZK będzie QRV z okolicznościowym znakiem wywoławczym HF59ED (Europe Day). QSL via eQSL.cc i eQSL.pga.

Rocznica eQSL.cc
11 maja br. amerykański serwis eQSL.cc będzie obchodził swoje 11. urodziny. Z tej okazji, stacja klubowa KŁ przy Redakcji MK QTC będzie QRV z okolicznościowym znakiem wywoławczym 3z11eQSLcc. Karty QSL via eQSL.c oraz eQSL.pga. Szczegóły na portalu PGA (www.pga.pzk.pl).

EDC Contest
EDC Contest (Europe Day Contest) rozegrany zostanie 9 maja br. (sobota) w godzinach od 15.00 do 17.00Z. Udział w tych zawodach będzie okazją do zdobycia pamiątkowego dyplomu Europe Day 2009 Award. Regulamin zawodów oraz dyplomu opublikowany jest w majowym wydaniu MK QTC; dostępny jest również na portalu PGA (www.pga.pzk.pl) oraz PZK (www.pzk.org.pl).

SP0PGC w Gagarin Cup 2008
W zawodach O Puchar J.A. Gagarina rozegranych w 2008 r. stacja klubowa PGA-C PZK zajęła 3. miejsce w grupie B. Na uwagę zasługuje pierwsze miejsce w grupie A80 centralnej stacji PZK SP0PZK. 

Nowi członkowie
Członkami PGA-C PZK zostali: Krzysztof SP2UUU oraz Edward SP2FWF. Obecnie Klub liczy już 109 członków.

Magiczne dzwonki
Andy B, M1RGZ opracował program do generowania dzwonków telefonicznych – melodyjek grających teksty alfabetem Morse’a. Dzięki temu każdemu swojemu kontaktowi można w swoim telefonie przypisać inny tekst, np. znak wywoławczy. W ten sposób bardzo łatwo zidentyfikować dzwoniącego po samym tylko sygnale. Jak to zrobić – napiszemy w najbliższym wydaniu MK QTC. Dziś z kolei do wszystkich potencjalnych zawodników Klub PGA-C wysłał Email z zakodowanym zaproszeniem do udziału w EDC Contest.       SP1TC s.k.
W dniu 3 maja br. odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów Kol.
Bogumił Smugała SP1TC. Aktywny krótkofalowiec, dobry kolega, członek PZK,
członek SPOTC odznaczony OH PZK nr 549 w 2001 roku.
Pogrzeb ś. p. Bogumiła SP1TC odbył  się we wtorek 5 maja w kaplicy cmentarza komunalnego w Łobzie. Bog
Cześć jego pamięci.
Info przekazał Leszek SP1LOI
.Tym smutnym akcentem kończę dzisiejszy komunikat.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK