Stacja okolicznościowa SP0KKM
Dodane przez SQ9IAS dnia 2009-05-29 / 09:07
Z okazji Dni Dębicy krótkofalowcy z dębickiego klubu SP8KKM będą pracować spod znaku okolicznościowego SP0KKM. Znak będzie słyszalny na pasmach KF i UKF w dniach od 30 maja do 21 czerwca 2009r. Potwierdzeniem łączności ze stacją okolicznościową będzie pamiątkowa karta QSL. Okazją będzie święto miasta Dębicy r11; coroczne Dni Dębicy r11; święto połączone z festynem, koncertami, oraz wieloma imprezami towarzyszącymi.
30 maja oraz 1 czerwca na rynku miejskim w Dębicy zostanie ustawiony namiot radiowy, a w nim będzie można poznać dębickich krótkofalowców, zobaczyć na jakim sprzęcie pracują, oraz porozmawiać na tematy radiowe. W pobliżu namiotu krótkofalowcy zaprezentują ekspozycję radiostacji z okresu II wojny światowej.

Kolejnym elementem obchodów Dni Dębicy przez dębickich krótkofalowców będzie praca stacji okolicznościowej z QTH terenowego r11; będzie to wzniesienie w Głobikowej r11; malowniczej miejscowości okolic Dębicy. Znajduje się tam schronisko, wieża widokowa, no i nasze anteny! Wyjazd do Głobikowej to wspólny piknik dębickich krótkofalowców, oraz przyjaciół klubu SP8KKM ale będzie też tam pracować stacja SP0KKM.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stanowiska radiowego podczas trwania Dni Dębicy 2009. Pragniemy podkreślić, że dzięki uprzejmości redakcji Świata Radio odwiedzającym będziemy wręczać egzemplarze tego miesięcznika! Więcej informacji na stronie www.sp8kkm.org.pl .